2009.02.17. 12:46
Full Metal Panic
Epizódok:
Alap: 24
Fomoffu: 12
The Second Raid: 13
Műfaj: Akció, Vígjáték, Mecha, Szerelem, Sci-fi, Iskolai élet
Kiadás éve:
Alap: 2002
Fomoffu: 2003
The Second Raid: 2005
Nos, be kell valljam, hogy a mechas animékkel szemben nagyon sokáig fenntartásaim voltak. Úgy gondoltam, hogy ezek eléggé gyerekesek és nem foglalkoztam velük. Ez az anime volt a fordulópontot, azóta egész megkedveltem a műfajt, úgyhogy majd jönnek a Heroic Age és Neon Genesis Evangelion leírások is. :D
A Full Metal Panic három szériát élt meg, melyek az alap után a Fomoffu és a The Second Raid. Sokan vitatkoznak, hogy a Fomoffu és a TSR közül melyik van, előbb úgyhogy gyorsan tisztáznám, mind a megjelenési idő mind az anime chronológiája szerint a Fomoffu a sima és a TSR között játszódik, viszont egyfajta filler-szériaként fogható fel, mivel nem viszi előrébb a cselekményszálat.
Alapmű: Sousoke Sagara nem nevezhető átlagos tizenévesnek. Ugyanis ő egy őrmester a Mithril nevű katonai szervezetnél, akik célul tűzték ki, hogy leszámolnak a terrorizmussal. Egy küldetésről visszatérve egy eléggé szokatlan parancsot kap: Meg kell védenie egy tokiói középiskolás lányt, Kaname Chidori -t. Ugyanis el akarják rabolni, mivel ő egy Suttogó és olyan információk birtokában van, ami felboríthatja a világ erőegyensúlyát. Persze ő erről mit sem tud, átlagos diákként éli életét, egészen addig, amíg a mi morcona őrmesterünk meg nem jelenik, hogy mindet a feje tetejére állítson a félreértéseivel és túlkapásaival. Akció, szerelem és fergeteges humor igazán jó keveréke ez a széria.
Fomoffu: Ebben a szériában egy kicsit kibontakozik Sousoke és Kaname kapcsolata, mert az alapműben ez nem igazán történik meg. A részek között nincs különösebb összefüggés, nagy részük 2 kisebb történetet mesél el. Akciót itt mát jóval kevesebbet láthatunk, viszont az FMP sorozatra oly jellemző poénokból annál többet, akinek tetszett az ilyesfajta humor, az ezt a szériát imádni fogja, roppant szórakoztató!
The Second Raid: Ha a Fomoffu egy lépés volt a humor felé, akkor a TSR egy lépés az akció felé. Jellemző rá a rengeteg harc és itt már feltűnik az FMP-re eddig nem jellemző véresség, a naturalisztikus ábrázolás. Nem rontja el az anime feelingjét, de engem elsőre kicsit meglepett. A történet fonalát ugyanott veszi fel ahol a sima abbahagyta, úgyhogy erről nem is mondok többet. Méltó lett az alapműhöz, a befejezése legalább annyira tetszett, mint azé.
Már többször megnéztem és a kedvenceim közé emelkedett ez az anime, ami engem is kicsit meglepett, de hát meg kell hagyni, ami jó, az jó. A megrajzolás szép, a mechák igazán robosztusan néznek ki, és szerintem valamivel "valósághűbbek" ha szabad ilyet mondanom, mint a Code Geass-ben levőek, mert az abban látható ugrálós-verkedős jelenetek nekem néha már kicsit sokak voltak, szerintem 8 tonna acél olyat nem csinál XD. Csak ajánlani tudom ezt a művet, több olyan ismerősömnek is tetszett, akik hozzám hasonlóan ódzkodott ettől a témától, úgyhogy aki még csak ismerkedik ezzel a műfajjal, az mindenképp nézze meg!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
LosGergos 2009.02.24. 22:56:21
Viszont hiányoltam az OVA leírását, ami Tessa egy napját dolgozza föl. Az se egy rossz darab, sőt :-)
Kyokai-sensei · http://myanime.blog.hu 2009.02.25. 13:37:19
Nos igen, a The Second Raid -hez 2006-ban készült egy OVA, Wari to Hima na Sentaichou no Ichinichi címen ami Tessa egy napját mutatja be és kárpótol minket a TSR-ből kimaradt poénokért. Az az igazság, hogy ezt még nem volt alkalmam megnézni, de amint lesz egy kis időm, ezt pótolom és akkor felkerül arról is egy leírás. :)
Utolsó kommentek